Jak zorganizować sobie tani pobyt na Malediwach?

Malediwy to marzenie wielu podróżników oraz miłośników nurkowania. Białe plaże, turkusowy ocean oraz egzotyczne plamy to coś co kusi wiele osób. Jednak w większości przypadków pozostaje to tylko w sferze marzeń. Niestety pobyt w domkach na wodzie to poważny wydatek. W wielu biurach podroży ceny rozpoczynają się od 8-9 tysięcy za osobę. Oczywiście na tygodniowym pobycie. Tanio więc nie jest.

Jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że o wiele tańszym kosztem, można sobie samemu zorganizować wakacje na Malediwach. Bez wydawania miliona monet. Owszem, trzeba posiadać pieniądze na wydanie, bo za darmo to nic dziś nie ma. Jednak znacznie mniejsze środki, niż te które trzeba zapłacić organizatorowi turystycznemu. Jak to zrobić – już tłumaczymy.

Jak wyjechać tanio na Malediwy?

Lot – przede wszystkim trzeba się jakoś dostać na rajskie wyspy. Dlatego warto już zawczasu szukać okazji cenowych wśród linii lotniczych. Dobra cena biletu lotniczego na Malediwy jest na poziomie poniżej 2 tysięcy złotych (w dwie strony).

Starzy wyjadacze lotniczych okazji twierdzą, że bywają i oferty za 1500 złotych, z tym że przeważnie z innych europejskich lotnisk (Berlin, Londyn, Madryt).

Zakwaterowanie – no niestety przy ekonomicznym wyjeździe na Malediwy, nie ma szans na domki na palach. To najdroższa opcja noclegu na wyspach, które zazwyczaj w całości są prywatne. Ceny zaczynają się od około 500-600 dolarów za noc w górę. Tańsze są domki na lądzie oraz pokoje w większych budynkach, ale tylko trochę.

Sposobem na tanie zakwaterowanie na Malediwach są niedrogie hotele i hostele. Wówczas za nocleg zapłacimy około 60-70 dolarów za noc. Jeśli nie jest to sezon wysoki, wówczas za noc w hostelu zapłacimy około 20-25 dolarów. A jeśli chcemy zobaczyć jak to jest w jednym z rajskich resortów, wówczas zawsze można się tam wybrać na jednodniową wycieczkę. Koszt takiej przyjemności zaczyna się od 50 dolarów do około 200 dolarów, w zależności od ośrodka. W cenę oprócz dojazdu czasem są wliczone także drinki oraz lunch.

Sposób na tanie Malediwy
Sposób na tanie Malediwy

Transport– Malediwy to archipelag wysp, dlatego przemieszczanie się zazwyczaj odbywa się drogą wodną. Będzie on nam potrzebny nie tylko na wycieczkach po okolicy, ale także chociażby aby wydostać się z lotniska. Można korzystać z prywatnych przewoźników, u których transport kosztuje około 35 dolarów za osobę. Można też wsiąść na prom, który owszem niemiłosiernie się wlecze, ale przejazd kosztuje jedynie 2 dolary.

Wyżywienie – Mniej więcej tygodniowe wyżywienie na Malediwach może wynieść 500 złotych. Przykładowe ceny w knajpach to 7 dolarów za sałatkę, 10 dolarów za sandwicza z mięsem, 5 dolarów za porcje zupy, 10 dolarów za burgera oraz 9 dolarów za porcję grillowanego kurczaka czy 8 dolarów za makaron z sosem. Taniej oczywiście wyjdzie nam samodzielne gotowanie. O ile mamy gdzie to robić!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *