Kiedy najlepiej jechać do Wiednia – pogoda i klimat

Wiedeń to jedna z ładniejszych stolic europejskich. Oprócz niesamowitych zabytków i innych atrakcji dla turystów, miejsce to ma całkiem przyjazny klimat. Pogoda w Wiedniu dopisuje przez większą część roku, co znacznie ułatwia jej zwiedzanie. Nawet w te zimniejsze miesiące, jest nieco cieplej niż u nas w Polsce, co jest zawsze na plus.

Pogoda w Wiedniu
Pogoda w Wiedniu

Klimat Wiednia jest kontynentalny, oceaniczny. Oznacza to tyle, że nie ma tu pory suchej, bo deszcz może przydarzyć się w ciągu całego roku. Lata bywają upalne, a zimy mroźne i do tego śnieżne. Za to wiosna i jesień przynoszą ze sobą całkiem niezłą aurę pogodową, dzięki której można tu przyjechać. Średnia roczna to ponad 15 stopni temperatury, czyli nieco więcej niż w naszym kraju.

Najlepsza pogoda na zwiedzanie Wiednia

Jak już wcześniej wspominaliśmy Wiedeń można zwiedzać cały rok. Jeśli tylko są chętni, którym nie przeszkadza ani niskie temperatury, ani opady deszczu, to nie ma większych przeszkód. Jednak najlepszy czas na przyjazd do Wiednia to zdecydowanie wiosna, lato i początek jesieni. Wówczas temperatury powietrza są na tyle komfortowe, że można pospacerować po mieście. Również liczba godzin słonecznych jest na odpowiednio wysokim poziomie.

Jednak każda z pór roku ma swoje zalety i wady. Zatem jeszcze przed wyjazdem, warto zastanowić się nad każdą z opcji.

Wiosna w Wiedniu
W marcu jest jeszcze zbyt niska temperatura, by zwiedzać Wiedeń. Jednak już kwietniu nagrzewa się ona na tyle, by bez problemu wybrać się na wycieczkę do stolicy Austrii. Opadów nie jeszcze zbyt dużo, a liczba godzin słonecznych rośnie. W maju jest już naprawdę ciepło, jednak to właśnie wtedy zaczyna się najmokrzejszy okres w ciągu roku. Trzeba zatem liczyć się z opadami deszczu.

Lato w Wiedniu
Lato w Wiedniu potrafi być naprawdę upalne. Temperatury średnio sięgają 27 stopni, ale często jest bardziej gorąco. Jednak to czas największych opadów, które mogą nieco uprzykrzyć wycieczkę i zwiedzanie. Jeśli uzbroisz się w parasol, to pewnie bez problemu uda się zobaczyć największe atrakcje Wiednia. Nie będzie padać non stop.

Jesień w Wiedniu
Wrzesień i październik to całkiem dobry czas na przyjazd do Wiednia. Upały ustają, ale nadal jest przyjemnie ciepło. Deszcze również nieco ustają, z tym że we wrześniu może częściej padać. Za to będzie cieplej. Natomiast w październiku opadów będzie znikoma ilość, ale temperatury będą niższe. listopad to dość nieciekawy moment w roku, by przyjeżdżać do Wiednia na zwiedzanie.

Kiedy przyjechać do Wiednia
Kiedy przyjechać do Wiednia

Zima w Wiedniu
Zima w Wiedniu cechuje się niskimi temperaturami, ale wyższymi niż u nas w Polsce. Mimo to warto odwiedzić stolicę Austrii ze względu na okres adwentowy (słynne jarmarki) i bożonarodzeniowy. Sylwester we Wiedniu to również znakomity sposób, na to jak spędzić ostatni dzień w roku. Do tego dużym plusem jest fakt, że od grudnia do lutego można się we Wiedniu spodziewać się opadów śniegu.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *