Atrakcje dla dzieci w Dubrowniku

Atrakcje dla dzieci w Dubrowniku to ciekawe propozycje wspólnego spędzenia czasu całej rodzinki podczas wspólnych wakacji. Jak spędzić miło i atrakcyjnie czas, aby dzieci nie marudziły? Wybrać interesujące je miejsca. Co powiecie na zoo albo na park wodny? Chorwacja ma wiele miejsc, godnych polecenia dla całej rodziny. Wiele z ich to atrakcje na świeżym powietrzu.

Co kryje Dubrownik i jego okolice? Wiele! Chorwacja jest od paru lat rajem dla turystów. Wielu z nas spędza tam swoje wymarzone wakacje wraz z dziećmi. Jak zatem spędzić czas, abyśmy wszyscy byli zadowoleni, ale też by nie wydać zbyt wiele pieniędzy? Koniecznie przeczytajcie poniższy poradnik. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji. Nie zapomnijcie też zostawić swojej opinii na temat atrakcji dla dzieci w Dubrowniku.

Zwiedzanie atrakcji dla dzieci w Dubrowniku

Co jest ważne, gdy wybieramy się do Chorwacji? Jeśli jest to lato pamiętajmy o dużej ilości wody i kremach z wysokim filtrem. Także warto zaopatrzyć się w nakrycia głowy. Jesteście zainteresowani atrakcjami dla dzieci w Dubrowniku? Warto wcześniej sprawdzić dni i godziny otwarcia, a także ceny biletów, aby cena nas nie zaskoczyła przy kasie. Najważniejsze jest jedna pytanie ….

Atrakcje dla dzieci w Dubrowniku
Atrakcje dla dzieci w Dubrowniku

Polecamy: Co warto zwiedzić i zobaczyć w Albanii?

Atrakcje dla dzieci w Dubrowniku – co warto zobaczyć?

Atrakcji dla dzieci w Dubrowniku jest wiele i to tak na prawdę nie tylko dla samych dzieci, ale dla całej rodziny. Jest ich tak dużo, że postanowiliśmy Wam przybliżyć tylko tych kilka najciekawszych. Oto one:

  1. Wyspa Lokrum,
  2. Stari Grad,
  3. Brama Pile,
  4. Wielka Fontanna Onurfego,
  5. Mury Miejskie,
  6. ulica Placa (Stradun),
  7. kajaki,
  8. Stary Port,
  9. Akwarium w Dubrowniku,
  10. plaże.

Wyspa Lokrum

Wyspa Lokrum to mała wysepka oddalona kawałek od Dubrownika. To ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Początkowo udajemy się na nią łódką, a cała przejażdżka trwa może z 10 minut. Na wyspie możemy spędzić cały dzień kąpiąc się w pięknej, turkusowej wodzie jeziora Martvo More. Mały spacer po gajach oliwnych doprowadza nas do ogrodu botanicznego, gdzie znajdują się kolorowe gatunki zwierząt jak pawie, czy egzotyczne rośliny. Wyspa jest rezerwatem przyrody. Woda jest gorąca, jeśli jesteśmy latem.

Wyspa Lokrum znajduje się wzdłuż wybrzeża Dubrownika, a cena biletu za przejazd łódką i jednocześnie jest to cena za wstęp na wyspę kosztuje 50 kn dla osoby dorosłej, czyli około 30 zł i 25 kn za dziecko, czyli około 15 zł.

Stari Grad

Będąc w Dubrowniku nie należy zapominać o Starim Gradzie, czyli Starym Mieście. To najstarsza część miasta, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co tam zobaczymy? Unikatowy, średniowieczny układ urbanistyczny wraz z systemem obronnym, tak charakterystyczne dla dużych miast śródziemnomorskich. To właśnie tutaj kręcono sceny Królewskiej Przystani w serialu „Gra o tron”. Dla miłośników tego serialu – można zatem ruszyć śladami ulubionych bohaterów. Stari Grad to także miejsce największych zabytków Dubrownika, a także charakterystyczne schody.

Stari Grad jest częścią miasta Dubrownik i za wejście na ten teren nic nie płacimy.

Brama Pile

Koniecznie zobaczmy też Bramę Pile, która znajduje się w zachodniej części miasta. Ma dwie bramy – zewnętrzną i wewnętrzną. Należy najpierw pokonać kamienny most przerzucony nad fosą, obecnie już zmienioną w ogród. Nad wejściem znajduje się posąg Świętego Błażeja, patrona miasta. Dla dzieci może to być ciekawa przygoda, gdyż mogą poczuć się jak mały książę i księżniczka.

Jako, że jest to wejście do miasta Dubrownik nie płacimy za wstęp.

Wielka Fontanna Onurfego

W Dubrowniku stoi ogromna fontanna w kształcie walca z kopułą i maszkaronami – to Wielka Fontanna Onurfego. To miejsce spotkań lokalnych mieszkańców, ale też artystów. Zatem podczas zwiedzania zostaniemy też uraczeni piękną muzyką oraz możemy oddać się w ręce malarzy, aby powstał nasz rodzinny portret. Dodatkowo atrakcją dla dzieci jest możliwość spełnienia marzenia. Jak? Trzeba napić się wody z 16 kranów jakie ma fontanna i pomyśleć życzenie. Jednak haczyk jest taki, że magia działa tylko raz i trzeba się dobrze zastanowić o co prosimy.

Wielka Fontanna Onurfego znajduje się w pobliżu Bramy Pile. Oczywiście nie ma żadnych płatnych biletów wstępu.

Mury Miejskie

Mury Miejskie to najpopularniejsza atrakcja Dubrownika. Jest to spacer po starych murach obronnych, które mają prawie 2 km długości i biegną wokół miasta. Po drodze napotkamy na kilka wież i wieżyczek. Choć nie jest to tania atrakcja, warto z niej skorzystać dla pięknych widoków.

Bilet dla osoby dorosłej wynosi 200 kn a dla dzieci i studentów to 50 kn. Na polskie to około 120 zł i 30 zł.

Zobacz też: Co warto przywieźć z Chorwacji – pamiątki i souveniry

Ulica Placa (Stradun)

Ulica Placa, przez wszystkich nazywana Stradun to raj dla miłośników zakupów. To właśnie na tej ulicy znajduje się wiele restauracji i sklepików z pamiątkami. Zawsze jest tu wiele ludzi, a gdy zgłodniejemy mamy wiele opcji, gdzie zjeść. Dzieci mogą wybrać się do malutkich sklepików, gdzie kupią np. pocztówkę czy magnes.

Ulica Placa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic Dubrownika i wstęp na nią jest bezpłatny.

Kajaki

W Dubrowniku możemy też spędzić czas bardzo rekreacyjnie wypożyczając kajaki lub wykupując wycieczkę kajakową. Dzięki temu możemy podziwiać piękne widoki prosto z morza, w tym mury miejskie. To opcja dla rodzin, które lubią aktywnie spędzać czas. No i sama atrakcja skierowana jest raczej dla starych dzieci, które będą w stanie utrzymać wiosło.

Wypożyczenie jednego kajaka to koszt 100 kn, czyli około 60 zł. Podwójny kajak kosztuje 150 kn – prawie 100 zł.

Stary Port

W Dubrowniku znajduje się niewielki port, który kiedyś był niezwykle ważnym punktem w mieście. Stanowił o jego bogactwie i znaczeniu. Panuje tu spokój, ponieważ port jest zbyt mały dla dużych statków. Używany jest przez miejscowych rybaków, wodne taksówki oraz małe łodzie. Możemy na miejscu zakupić tam rejs małą łodzią na okoliczne wyspy. Port jest malowniczy, a dzieci dodatkowo ucieszą się z krótkiego rejsu po okolicy.

Zazwyczaj wycieczka trwa około 4 godzin po okolicznych wyspach i w zależności od firmy kosztuje między 200 zł, a 400 zł za osobę. Brane są pod uwagę zniżki dla dzieci, a cena uzależniona jest od ilości wysp i dodatkowych atrakcji.

Akwarium w Dubrowniku

Akwarium w Dubrowniku to ogromny kompleks, który posiada 31 zbiorników wodnych. Możemy tam zobaczyć wiele egzotycznych gatunków ryb, koniki morskie, bezkręgowce, a także roślinność Adriatyku. Znajdują się tam akwaria i wydrążone w skale baseny, do których wpływa regularnie świeża woda morska, dostarczana przez pompy i zbiorniki grawitacyjne.

Akwarium znajduje się przy ulicy Kneza Damjana Jude 2, a koszt to 40 kn, czyli około 25 zł.

Plaże

Pamiętajmy, że nic tak nie cieszy dzieciaki jak beztroska zabawa w wodzie. Dlatego konieczne musimy udać się na miejską plażę, popływać w ciepłej wodzie i opalać się w cieple słońca.

Miejski plaże są darmowe, jednak czasem trzeba zapłacić za parking. Cena zależna jest od miejsca.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Dubrowniku
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Dubrowniku

Zobacz też: Minorka i jej megalityczne taule, czyli co warto zobaczyć na wyspie?

Atrakcje dla dzieci w Dubrowniku – opinie

Jak podobała Wam się wycieczka do Chorwacji? Znaleźliście ciekawe atrakcje dla dzieci w Dubrowniku? A może dopiero planujecie wyjazd i szukacie fajnych miejsc do zwiedzenia? Jeśli macie jakieś godne polecenia atrakcje dla dzieci w Dubrowniku koniecznie dajcie nam znać w komentarzu. Wasze opinie są dla nas bardzo ważne!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *